Yükleniyor...

Flama

Marmara Bayrak
Anasayfa / ÜRÜNLER / Flama

Flama

Flama

Flama ve Flama Çeşitleri Flama resmi olmayan, kişisel bayrak anlamına gelmektedir. Şirketler, firmalar, partiler, vakıflar flamaları kullanmaktadır. Flamalar küçük, çeşitli işaret ve logolar içeren bayraklardır. Flamaların diğer bir kullanım alanı ise; silahlı kuvvetlerdir. Silahlı kuvvetlerde bilgi ve haberleşme amacı ile de flamalar kullanılmaktadır.

Flamaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; düz flama, üçgen flama, kırlangıç flama, yuvarlak ve sıralı flamalardır. Düz flamalar adından da anlaşılacağı gibi düz yani dikdörtgen şeklinde üretilen flamalardır. Üçgen flamalar ise üçgen şeklinde üretilmektedir. Kırlangıç flamaların üst kısmı dikdörtgen gibidir, fakat alt kısmı “V” şeklindedir.

Yuvarlak flamaların alt kısmı ise; yarım daire şeklindedir. Sıralı flamalar ise düz ya da üçgen şekilli olabilir. Bunlar uzun bir ip üzerine dizilmiş çok sayıda flamadan meydana gelmiştir. Flamaların sabit bir büyüklüğü ve şekli yoktur. Firmanın, şirketin, vakfın isteğine göre üzerine istenilen logo, şekil konur ve istenilen şekil ve renkte üretilir. Kişisel olan logolarınızı flama haline getirerek, kurumsal kimlik kazanmada bir adım daha öne geçebilirsiniz.