Yükleniyor...

Türk Bayrağı

Marmara Bayrak
Anasayfa / Blog / Türk Bayrağı

Türk Bayrağı

Türk Bayrağı

Türk Bayrağı

Milli Bayramlarımızda eviniz, iş yeriniz veya okullar için bayrak asmak istiyor ama kısa zamanda yıpranacağından mı korkuyorsunuz? Satın almak istediğiniz doğru yeri bir türlü bulamıyor musunuz?

Türk bayrağının ebatları Türk Bayrağı Kanununda belirtilen ebat ve ölçülerde üretilmektedir. İç ve dış mekana göre de kumaşı değişkenlik gösterebilmektedir. Evinizin balkonuna veya camına türk bayrağını asmak istiyorsanız; bayraklar fabrikasyon baskıdır ve kurallara uygun şekilde üretilir. Bunların hepsi sizin isteğiniz doğrultusunda gerçekleşir. Kamu ve özel şirketlerinizdeki direk bayrakları ise; direğin yüksekliğine göre bayrağın ebatları değişmektedir. Üretim öncesi alınması gereken ölçüler alınır, diğer önemli işlemler de yapılır ve talebiniz üzerine üretimine başlanır. Okullar için de ya cam önüne ya da direğe asılıcaksa ebatlarda ve ölçülerde değişkenlik gösterir.

Bayrağın Kumaşları

İsteğiniz üzerine üretilecek olan Türk Bayrağı, iç ve dış mekana göre ayrılır ve ebat ve kumaşlarında değişimler olur. Dış mekanlardaki bayraklar %100 polyesterdir. Üretimde bölgenin hava şartları dikkate alınır ve ona göre dayaklıdır. Kumaş olarak da alpaka ve raşel kumaş kullanılır. Alpaka kumaşı direk bayrakları için uygun, kalın ve pamuklu bir yapısı vardır. Raşel, kumaşında ki delikli yapısı sayesinde rüzgara ve yağmura dayanıklıdır. İç mekanda ise bayraklar satenden üretilir. Saten daha çok iç mekanlar için tercih edilir. Parlak bir dokusu vardır. Ayrıca masa bayrakları için de saten tercih edilir.